Niedziela Wieczności 2019

Dobiega końca kolejny rok liturgiczny, niedługo także kalendarzowy. Dla wielu z nas był bądź wciąż jest to okres wielu burz, trosk, poszukiwań odpowiedzi. Pewnie większości z nas w tym roku nie raz cisło się na usta pełne bólu pytanie – gdzie Ty jesteś?

Arthur Stace, był australijskim żołnierzem, poszkodowanym przez wojnę, rodzinę, niewłaściwe towarzystwo. Po wojnie wrócił do ojczyzny, popadł w alkoholizm, znalazł się na ulicy, zaczął zebrać. Pewnej niedzieli, gdy jak co dzień przechadzał się ulicami Sydney, przechodził obok kościoła i usłyszał słowo które zmieniło jego życie było to właśnie słowo wieczność (Eternity). Nie mógł przestać się nad nim zastanawiać, nie mógł już dłużej uciekać, zaczął przychodzić na nabożeństwa i związał się z tamtejszą społecznością z której pomocą wyszedł z bezdomności i alkoholizmu. Później przez ponad 30 lat (pozostając przez większość czasu anonimowym) pisał słowo “wieczność” w różnych miejscach Sydney, powodując refleksję i debatę wśród mieszkańców. To samo słowo, które zmieniło życie wielu ludzi po nim, już wiele lat po jego śmierci, zostało umieszczone i podświetlone na głównym moście w Sydney w ramach obchodów Sylwestra 2000 roku..

Tak więc gdzie Ty jesteś?
Tak często:
Za Słowem..
Za pieśnią..
Za tobą.

I my chcemy się zatrzymać i zastanowić się nad wiecznością. Zapraszamy jutro na godz. 10.00 na nabożeństwo po którym odbędzie się co miesięczne spotkanie agapowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.