II Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej w Nowym Sączu

II Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej w Nowym Sączu

Serdecznie zapraszamy na II Ekumeniczny Festiwal Muzyki i Sztuki Chrześcijańskiej, który odbędzie się w Nowym Sączu, w dniach 28.09.2020 – 25.10.2020 roku.

Festiwal wypełnią koncerty, wykłady, wystawa oraz spektakl teatralny, które przedstawią różne oblicza muzyki i sztuki chrześcijańskiej.

Na koncertach usłyszymy znanych solistów i zespoły: skrzypka barokowego – Mikołaja Zgółkę, śpiewaczkę Katarzynę Wiwer i lutnistę Henryka Kasperczaka, bandurzystkę i sopranistkę w jednej osobie – Zorianę Grzybowską, zespół Kolegium Muzyki Ewangelickiej.

Będzie można wirtualnie podziwiać wystawę Ksiąg Religijnych, przygotowaną przez Marię Molendę.

Podczas trzech wykładów wygłoszonych przez Aleksandrę Rzońce i Marię Molendę, usłyszymy o znanej i nieznanej sztuce chrześcijańskiej.

Zwieńczeniem festiwalu będą dwa internetowe wydarzenia: spektakl przygotowany i wystawiony przez Teatr Nomina Rosae w reżyserii Łukasza Fijała oraz koncert Pieśni Wiary, na którym usłyszymy orkiestrę kameralną i kwartet wokalny Sinfonia Nova pod dyrekcją Jakuba Kornakiewicza, solistów: Blankę Dembosz-Tonderę i Oskara Koziołka- Goetza. Podczas festiwalu prowadzone będą warsztaty wokalne on-line.

Wszystkie osoby zainteresowane rozwinięciem swoich umiejętności wokalnych proszone są o kontakt z prowadzącym przez Facebooka: Oskar Koziołek – Goetz lub mailowo: rezerwacja.festiwal@gmail.com celem ustalenia indywidualnych zajęć.

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny, a ilość miejsc jest ograniczona dlatego pierwszeństwo mają osoby, które dokonają rezerwacji miejsc mailowo na adres: rezerwacja.festiwal@gmail.com. Uczestnicy wydarzenia mają obowiązek stosowania się do obowiązujących wymogów sanitarnych i zajmowania jedynie wyznaczonych miejsc.

Organizatorem festiwalu jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nowym Sączu. Festiwal powstał dzięki dofinansowaniu ze środków NCK w ramach programu Kultura Interwencje oraz Prezydenta Miasta Nowy Sącz – Ludomira Handzla.

Dodatkowe szczegóły na plakatach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.